Kiralama Koşulları

Araç Kiralama Şartları

Kiralama yaşı

-        Ekonomik grup araçlar için 22 yaş

-        Üst grup araçlar için 30 yaş ve üzerinde olmak (Skoda Superb, Peugeot 508, Audi A3)

-        Lüks grup araçlar için 35 yaş ve üzerinde olmak. (BMW 5 Serisi, Mercedes-Benz E Serisi vb.)

Kredi kartı kullanımı ve depozit

- İstendiği takdirde Kredi kartı ile ödeme yapılmaktadır.
Ehliyet süresi

-        Ekonomik grup araçlar için en az 2 yıllık

-        Orta grup araçlar için en az 3 yıllık

-        Üst ve lüks grup araçlar için en az 5 yıllık ehliyete sahip olmak

Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet ve kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz. Türk vatandaşı olmayan müşterilerimizin pasaport ve Türkiye'ye giriş tarihinin 6 aydan daha kısa olduğunu gösterir bir belgeyi de ilave olarak yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. 

Ön ödemeli rezervasyon koşulları

Gen Rent A Car’dan kiraladığınız araç için rezervasyon iptali ve ücret iadesi koşullarımız şu şekildedir:

1-               Kiralama saatine 1 saatten fazla bir süre olması halinde rezervasyonunuzu herhangi bir gerekçe göstermeksizin iptal edebilirsiniz. Rezervasyon ücretinin tamamı kiralama esnasında bildirmiş olduğunuz kredi kartınıza 7 iş günü içerisinde iade edilir.

2-             Aracın, teslim alındıktan sonra, kiralama süresinden erken teslim edilmesi durumunda kalan günler için ücret iadesi yapılmaz.

3-             İptal bildirimleri info@genrentacar.com adresine yazılı olarak veya 0 850 757 72 05 Nolu telefon numarası üzerinden rezervasyon merkezimize sözlü olarak yapılmalıdır.

Yerinde ödemeli rezervasyon koşulları

Ücretsiz iptal sağlayabilirsiniz.

İptal bildirimleri info@genrentacar.com adresine yazılı olarak veya 0850 757 72 05 üzerinden rezervasyon merkezimize sözlü olarak yapılmalıdır.

 

Gen Rent A Car Kira Koşulları

Aşağıdaki hallerde Muafiyetli Kaza Teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zarar sigorta kapsam dışında kalacaktır:

-        Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması,

-        Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi, araca yanlış yakıt doldurulması ve benzeri diğer durumlar),

-        Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller),

-        Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,

-        Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,

-        Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),

-        Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),

-        Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 48 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması,

-        Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim edilememesi.

-        Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi,

-        Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,

-        Lastik, cam veya farda meydana gelen hasarlar Muafiyetli Kaza Teminatı içerisine dâhil değildir. Bu teminat ayrıca satın alınabilir.

-        3. şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri kendisi sorumludur.


Gen Rent a Car fiyatlarına hariç olan hizmet ve ürünler:


- Muafiyetsiz Kaza Güvencesi (Top Cover)


Kaza durumunda, kiralanan araç grubuna bağlı olarak değişen tutarlardaki kiracı sorumluluğunu ortadan kaldıracak olan güvencedir.

- Mini Hasar Güvencesi (Mini Damage)

Üçüncü bir tarafla herhangi bir çarpışma olmaksızın otopark vb. gibi yerlerde oluşan 2.500 TL'ye kadar olan mini hasarları müşterinin beyanı ile karşılayan güvence paketidir. Rapor tutturmaya gerek yoktur. Hasar miktarı 2.500 TL üzerindeyse rapor alınması gerekmektedir.

- Lastik Cam Far (LCF)

Kiralanan araçta kazaya bağlı olmadan oluşabilecek Lastik, Cam ve Far hasarlarına sağlanan güvencedir.

- Tek Yön Ücreti

Aracın belirtilen istasyonlardan farklı bir noktada kiralanmak veya teslim edilmek istenmesi durumunda tek yön ücreti uygulanır.

- HGS

Paralı otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan HGS servisi için kullanım ücreti ve ilaveten 9 TL/kiralama servis bedeli kiralama ücretinden ayrı olarak tahsil edilir.

- İlave Sürücü

Ehliyetin gösterilmesi ve kiralama ön şartlarına uyması halinde (depozit ön şartı hariç) ikinci sürücü ve sonraki her bir sürücü için 40 TL/gün tutarında bir ücret talep edilir.

- Bebek ve Çocuk Koltuğu

Araçlara bebek ve çocuk koltuğu sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.

- Kira Kontratında Değişiklik Talepleri

-        Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken dönme)

-        Dönüş istasyonunun değişikliği

-        Araç grubu değişikliği

-        Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi

-        Saat farkı

-        Kiralama süresi 24 saattir. Her bir saatlik geç teslim için günlük kiralama bedelinin %30'u kadar bir tutar talep edilebilir. Araç tesliminde onay alınmaksızın yaşanan gecikmeler Sigortadan Yararlandırma Teminatının ( Tam veya Muafiyetli Kaza Güvencesi ) devre dışı kalmasına yol açabileceği gibi ilave saat farkı ücretinin de doğmasına sebep olabilecektir.

- Trafik Cezası Hizmet Masrafı

Kiralamanız süresince oluşan aracın kullanımından kaynaklı trafik cezalarından kiracı sorumludur, Gen rent a car, ceza bedelini ilgili kuruma ödese bile ceza bedelini kiracıdan ayrıca talep edecektir.

- Rezervasyon Şartları

İnternet sitemiz aracılığıyla yapmış olduğunuz rezervasyonlar aşağıdaki şartlar ile geçerlidir:

-        Sitemizden yapmış olduğunuz bilgi girişleri güvenli ortamda yapılmaktadır. Rezervasyonu tamamlamanızı takiben belirtmiş olduğunuz e-mail adresine bir rezervasyonun belirtilen şekilde alındığına dair bir e-mail alacaksınız. Bu e-maili saklamanız gerekmektedir, tekrar site üzerinden bu e-maile ulaşmanız mümkün olmayacaktır. Rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz e-mail adresine Gen Rent a Car tarafından pazarlama ve duyuru amaçlı e-mail gönderilmesini peşinen kabul etmiş sayılırsınız. Aynı şekilde vermiş olduğunuz cep telefon numarasına da ilgili pazarlama SMS lerinin gönderilmesini kabul etmiş sayılırsınız.

-        Fiyat, araç grubu, kiralama tarihleri gibi rezervasyon bilgilerinde oluşabilecek tutarsızlık halinde Gen Rent a Car kayıtları esas alınacaktır. Yazım hatalarından veya olası bir eksik bilgiden dolayı Gen rent a car sorumlu tutulamayacaktır.

-        Yapmış olduğunuz rezervasyon koşullarının değiştirilmesi talebi halinde (dönüş tarihinin önce veya sonraya alınması, dönüş istasyonunun değişmesi, araç grubunun değiştirilmesi, kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi) talep karşılanamayacağı gibi, karşılanması halinde de ek bir ücret talep edilmesi veya kiralama bedelinde bir indirim yapılamaması durumu ortaya çıkabilir.

-        Bazı havalimanlarından yapılacak olan kiralamalarda uçağa biniş kartı (boarding kart) sorgulanabilir. Detaylı bilgi için 0850 757 720 05 numaralı çağrı merkezini arayınız.

-        Kiralama esnasında kira kontratı imzalatılacaktır. Rezervasyon yaptırmış olsanız dahi Gen rent a car gerekli gördüğü hallerde aracı teslim etmeyebilir. Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

-        Sık yapılan bir uygulama olmamasına rağmen yapmış olduğunuz rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile değiştirilebilir.

-        Yolculuklarınızda bir sorun ile karşılaşılmaması için tüm tedbirler alınmış olmasına rağmen olası bir ihtiyaç halinde size bildirilecek olan irtibat telefonlarını arayınız.

-        Sitemizden yapmış olduğunuz rezervasyonlar "Araç Kiralayabilme Şartları", "Fiyat Koşulları" ve "Site Kullanım Şartları"nın tarafınızdan okunup kabul edilmesi halinde geçerlidir.

Çağrı Merkezi : 0 850
757 72 05 / info@genrentacar.com

Whatsapp Telefon